Klenoty Škandinávie

Klenoty Škandinávie

Dátum odchodu

Daily

Trvanie

11 dní

Zobrazení

890

Počet miest

12

Klenoty Škandinávie, najkrajšie pobrežie na svete, v Európe: najväčší ľadovec, najväčší, najhlbší a najkrajší fjord, najväčšie vodopády, najväčšia náhorná plošina. Cesta trolov.

Poľsko, Švédsko, Nórsko, Dánsko, Nemecko

Po stopách sv. Brigity, spolupatrónky Európy, sv. Heleny, sv. Olafa, sv. Erika. Trondheim korunovačné kráľovské mesto.

Termín: 25.7. – 4.8.2024

Cena: 697,- €

Program zájazdu:

1.deň Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.
2.deň Príchod do historického mesta Gdaňsk. Hlavné mesto námornej dopravy a obchodu, spolu s mestami Gdyňou a Sopoty tvorí aglomeráciu nazvanú Trojmestie. Gdaňsk hanzovné mesto si zachovalo krásnu architektúru, Staromestskú radnicu. Sieňový kostol Panny Márie dlhý 105 m je jeden z najväčších tehlových kostolov na svete, má 30 kaplniek. Gotický kostol sv. Brigity, raritou je jeho jantárový oltár, sv. omša. Nočný trajekt do Karlskrona.

3.deň Príchod do švédskeho prístavu Karlskrona v ranných hodinách, cesta do mesta sv. Brigity – Vadstena, kláštor a kostol s ostatkami sv. Brigity – spolupatrónky Európy, zámok kráľa Gustáva Vasu, najstaršia radnica vo Švédsku. Odchod do Štokholmu. Prehliadka Starého mesta s kľukatými uličkami, kostolom Storkyrkan, Nemeckým kostolom so zvonkohrou, kráľovským palácom a švédskym parlamentom. Z veže mestskej radnice sa nám otvorí neopísateľný výhľad na celé mesto, nazývané „Benátky severu“. Ubytovanie v okolí Štokholmu.

4.deň Pokračovanie prehliadky Štokholmu. Môžeme vidieť unikátnu vojnovú loď Vasa kráľa Gustáva Vasu, ktorú po 333 rokoch vytiahli z morského dna, navštíviť akvárium alebo skanzen. Po obede odchod do Uppsaly, prehliadka najväčšej škandinávskej katedrály, s hrobmi Gustáva Vasu, Carla Linného a sv. Erika, patróna Švédov. Prehliadka mesta, najstaršej škandinávskej univerzity. Večer odchod, nočná jazda do najvýznamnejšieho stredovekého pútnického mesta v Škandinávii Trondheimu.

5.deň Prehliadka Trondheimu – 3. najväčšieho mesta Nórska. Do 16. storočia známeho ako Nidaros / „ústie rieky Nid“ /. Dnes sa tak nazýva len katedrála, ktorá je najkrajšou stredovekou budovou v Škandinávii. Je postavená na hrobe nórskeho kráľa a národného patróna sv. Olafa. Arcibiskupský palác, most Bybrua, Stiftsgarden – v súčasnosti oficiálna kráľovská rezidencia, najväčšia drevená budova v celej severnej Európe. Presun do Andalsnes na západnom pobreží, ubytovanie pri fjorde.

6.deň Pobyt a oddych pri fjorde – jacuzzi, vodné bicykle, lov rýb,…. Nocľah pri fjorde.

7.deň Jazda po slávnej Ceste trollov – stúpanie 11 serpentínami, z horského sedla klesanie k hlbokému priesmyku Gubrandsjuvet až do pavučiny množstva fjordov, plavba trajektom cez fjord Norddalsfjorden „Zlatou cestou severu“ k fjordu Geirangerfjorden  pamiatka UNESCO / a do turistickej osady Geiranger. Fakultatívne plavba k vodopádom Sedem sestier, Nápadník a Nádej. Prechod oblasťou najväčšieho ľadovca európskej pevniny – Jostedalsbreenu k najdlhšiemu a najhlbšiemu škandinávskemu fjordu – Sognefjorden, po jeho prekonaní príchod na nocľah v blízkosti druhého najväčšieho mesta Nórska Bergen.

8. deň Bergen – prechádzka historickým centrom okolo hanzovných domov Bryggenu, pamiatky UNESCO, návšteva známeho rybieho trhu, fakultatívne možnosť výstupu vyhliadkovou lanovkou na horský hrebeň nad mestom, odkiaľ sa otvára panoramatický výhľad na mesto obklopené desiatkami ostrovov. Popoludní odjazd smerom na východ Nórska, prechod trajektom cez fjord Hardangerfjorden majestátnym priesmykom Mabodalen, jazda serpentínami k mohutným vodopádom Voringfossen a po najrozsiahlejšej európskej náhornej plošine – Hardangervidda, prejazd 200 km dlhým údolím Hallingdalen, príchod do Osla, ubytovanie.

9.deň Prehliadka nórskej metropoly Oslo. Katedrálny chrám sv. Olafa, prehliadka pešej zóny Karl Johansgate, kde sú rozsiate hlavné budovy mesta – Parlament, Univerzita, Národné divadlo, Kráľovský palác. Presun na polostrov múzeí – Bygdoy / autentická polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu, múzeum Kon Tiki –  lode Ra II Thora Heyerdala, tri vikingské lode, staré viac ako tisíc rokov. Presun do Göteburgu nocľah.

10.deň Krátka prehliadka Göteburgu, cesta do Malmö.  Prejazd cez Öresundský most, ktorý spája dánske hlavné mesto Kodaň so švédskym Malmö ponad Sundský prieliv. Je najdlhším kombinovaným (železnica/cesta) mostom na svete. Most slávnostne otvorili 1. júla 2000 dánska kráľovná Margaréta a švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv. Prvýkrát sa od doby ľadovej stalo, že je Škandinávsky polostrov pripojený k pevninskej Európe, vďaka nemu, trvá cesta z Malmö do Kodane 35 minút. Prehliadka Kodane, založenej roku 1167. Mesto má zvláštny charakter so svojimi nádhernými medenými strechami a vežami, historickými stavebnými dielami ako aj početnými námestiami so studňami a sochami. Prejazd trajektom do Nemecka. Prejazd Nemeckom a Poľskom na Slovensko.

11.deň Návrat na Slovensko v obedňajších hodinách.

 

V cene je zahrnuté: lux bus, nočný trajekt Gdyňa – Karlskrone (ubytovanie v 4-lôžkovej kajute), trajekt z Dánka do Nemecka, , 7 x nocľah, kňaz, sprievodca

V cene nie je zahrnuté: komplexné cestovné poistenie 3€/deň – 33 €, mestska daň, plati sa na mieste, trajekty prejazd nórskymi fjordami, aj najdlhšom, najhlbšom – 159,-€

Možný príplatok: dvojposteľová izba v Bergen a Andalsnes 2 x 50, – €

Dvojlôžková kajuta: 80,- €

vyhliadková  plavba po Geiranger fjorde 50,- €

Rezervácia zájazdu

Názov zájazduCena za dospeléhoCena za dieťaPočet voľných miestDátum odchoduTrvanie
Klenoty Škandinávie69769712Anytime11 dní

The tour price will change according to below schedule.

V termíne odEnd DateMaximum SeatsAdult PriceChild Price
2024-07-252024-08-0450697697

Informácie o rezervácii

MenoCena (dospelí/deti)Počet osôb (dospelí/deti)MnožstvoCena celkom

SUMÁR

Cena 0
Cena celkom 0

Informácie o zákazníkovi

*
Toto pole je povinné.
*
Toto pole je povinné.
*
Telefónne číslo je povinné
*
Dátum narodenia je požadovaný.
Fakturačná adresa:
*
Toto pole je povinné.
*
Mesto je požadované.
*
PSČ je požadované.
Poštová adresa:
*
Toto pole je povinné.
*
Mesto je požadované.
*
PSČ je požadované.
Nepovinné údaje:
Ďakujeme! Číslo vašej rezervácie je

OBSTARÁVATEĽ:

CK Mária s. r. o., Gouthova 11, 831 01 Bratislava

Telefónny kontakt: +421 948 771 156, +421 904 507 156, +421 917 480 652

Email: ruzickova@ck-maria.sk

Súhlasím so Všeobecnými zmluvnými podmienkami úcasti na zájazdoch cestovnej kancelárie CK Mária s.r.o.